Влада має намір підтримати вітчизняного виробника насіння

Міністерство аграрної політики та продовольства України продовжує розширювати експортний потенціал вітчизняного насіння, — повідомив міністр Тарас Кутовий при зустрічі з представниками Американської торговельної палати та керівниками насіннєвих компаній.

— Наразі вихід України як рівноправного партнера на міжнародний ринок та розширення експорту насіння вимагає досягнення українським законодавством еквівалентності норм ЄС. А надалі постійного підтвердження відповідності європейським і міжнародним стандартам і вимогам, — повідомляє «Україна молода».

Очільник відомства переконує, що Мінагрополітики намагається адаптувати вітчизняну нормативну базу в галузі насінництва та охорони інтелектуальної власності до міжнародних вимог, зокрема — діючі стандарти у відповідність до регламентів та директив ЄС: «Ми повинні вдосконалити нормативно-правову базу галузі насінництва. Головне — дати нашому виробнику конкурентний сорт. Тільки спільна та злагоджена робота дасть можливість сприяти покращенню функціонування ринку насіння».

Причиною перешкод виходу українського конкурентоспроможного насіння на закордонні ринки є саме недосконалі закони, які не сприяють експортним можливостям наших виробників насіння і часто українські учасники програють на міжнародних тендерах. Багато нині бар’єрів існує для експортерів українського насіння і з боку Мінекономіки та Нацбанку, де потенційним і діючим вітчизняним експортерам насіння необхідно з кожною партією узгоджувати багатотомні дозвільні пакети документів, чого немає в жодній розвиненій країні.

Юрій ГЛАДЕНКО.