ЧИ БУДЕ В ШПОЛІ ВУЛИЦЯ НЕБЕСНОЇ СОТНІ ?

4 липня в приміщенні міської ради було проведено громадські слухання, де посадові особи органів місцевого самоврядування зустрілись із шполянами та вислухали їх думки, заува­ження та пропозиції з приводу перейменування вулиці Леніна на вулицю Небесної сотні.

У залі були присутні представ­ники Народної ради, районної адміністрації, двоє депутатів міської ради та декілька пенсіонерів, які про­живають по вул. Леніна.

Обговорення було жвавим. Де­путат від партії «Свобода» Олек­сандр Присяжненко говорив про те, що змінити потрібно не лише най­менування цієї вулиці, а й багатьох інших, у назвах яких відображено комуністичне минуле.

А пенсіонери, які проживають по вул. Леніна, висловили занепокоєння, що переоформлення документів кош­туватиме їм значних фінансових за­трат.

Депутат від партії «Батьківщина» Віта Нечай також заперечувала про­ти перейменування тому, що пере­оформлення документів для юри­дичних осіб займе значний проміжок часу та кошти.

Щодо пересічного громадянина таке переоформлення є БЕЗКОШТОВНИМ.

Для фізичних осіб згідно з чинним законодавством перейменування вулиці не є підставою для того, щоб переробляти правовстановлюючий документ на нерухоме майно. Усі до­кументи, які знаходяться у власників, є чинними і юридичної сили не втра­чають. Внесення коректив до правовстановлюючих документів прово­диться за необхідностю, зокрема, під час купівлі, продажу, відчуження об’єктів нерухомого майна, оформ­лення спадщини тощо. При цьому, при проведенні технічної інвентаризації та оформленні нових правовстанов­люючих документів достатньо дода­ти до документів офіційні дані щодовідповідного рішення органу місцевого самоврядування про зміну найменування вулиці.

Що стосується перереєстрації місця проживання, слід зазначити, що тривалість цієї процедури не обмежена в часі та повністю безкоштов­на. Перереєстрацію мешканці перейменованих вулиць мо­жуть проходити під час заміни паспорта, оновлення фотокар­ток, зміни прізвища тощо, тобто коли у людини виникає потреба звернутись до паспортиста.

Складність процедури пе­рейменування вулиць просто свідомо перебільшують. Але тільки тоді, коли духовне збага­чення українців стане первин­ним, і настане матеріальне по­кращення рівня життя.

Діти та молодь повинні вихо­вуватись не на іменах борців про­ти незалежності, а вшановувати пам’ять та брати приклад із вчинків героїв, які полягли за незалежність нашої країни.

На щастя, більшість жителів Шполи, а особливо діти та мо­лодь, підтримують ініціативу щодо зміни назви вулиці! Адже на ній розміщено дві школи: Шполянсь­ка загальноосвітня І—ІІІ ступенів школа №1 та Шполянський НВК «Загальноосвітня І—ІІІ ступенів школа №3-гімназія» і коли все ж таки назва зміниться, то діти й дорослі жителі міста пишатимуться цією вулицею.

Але не лише діти, а й люди по­хилого віку, які жили ще в Радянсь­кому Союзі також за те, аби слід тоталітарного режиму назавжди зник з наших земель. Наприклад, житель м. Шпола Петро Михайло­вич Мошенський (1937 року народ­ження) також проти комуністичних назв вулиць. Адже не лише ву­лиця Леніна має комуністичний відгомін, а й багато інших, назви яких потрібно змінити.

Можливо, люди запитають, чому саме таку назву потрібно обрати? Адже, на жаль, не всі жителі району знають про героїв Небесної сотні.

Можливо, саме ці «незнайки» і зрізали Національний прапор, що майорів на пам’ятній стелі на честь Героїв Небесної сотні!

Жителі похилого віку, які не мають доступу до Інтернету, знач­ний об’єм інформацію черпають з газетних повідомлень, де не розповідають про події на Майдані та їх наслідки. Зберегти і вшану­вати пам’ять про тих людей, які ціною власного життя та здоров’я боролися за нас -це наш святий обов’язок!

Ігор ЗАЧЕПА,

житель міста Шпола.