Вихід на пенсію за віком у 2022 році: у Пенсійному фонді розповіли про вимоги

У 2022 році змінилися вимоги щодо наявності страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок. Про це інформує «На пенсії».

Щоб піти на пенсію за віком 60 років, необхідно мати 29 років стажу. Якщо громадянам не вдалося накопичити таку кількість – вони можуть вийти на заслужений відпочинок у 63 роки.

Якщо у громадян немає від 19 до 29 років стажу – у 2022 році на пенсію вийдуть українці віком 65 років. Під таку норму потрапляють усі, які мають від 15 до 19 років стажу.

Українці після досягнення 65-річного віку мають право на отримання соціальної виплати за умови, якщо вони не змогли нагромадити 15 років стажу.

За місяць до досягнення необхідного віку для виходу на пенсію, а також будь-якої миті після, українцям необхідно звертатися до територіальних органів ПФУ.

Громадянам потрібно пред’явити такі документи:

- паспорт (оригінал та копія);
- документи про місце проживання (реєстрація);
- свідоцтво про народження дітей (якщо є така потреба);
- свідоцтво про шлюб (за необхідності, оригінал та копія);
- заява та номер банківського рахунку;
трудова книжка та інші документи, що свідчать про наявність стажу (оригінал та копії);
- ІПН або свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
- довідка з військкомату, військовий квиток (за потреби);
- диплом та інші документи, що підтвердять періоди навчання на денному відділенні до 1 січня 2004 року (оригінал та ксерокопія);
- довідка про зарплату за будь-які 60 місяців поспіль до 30.06.2000 року незалежно від перерв (подається за бажанням).

Хто у червні отримає підвищені пенсії

У червні пенсіонери, що працюють, отримають підвищені, починаючи з квітня, розміри пенсії після перерахунку відповідно до статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Щоправда, це стосується не всіх людей, котрі продовжили роботу після досягнення пенсійного віку.

Як пояснили в Міністерстві соціальної політики, на рахунках в уповноважених банках та у зарплатних відомостях із підвищеною пенсією за червень включається доплата до раніше виплачених пенсій за квітень та травень. Виняток – працюючі пенсіонери, пенсії яких виплачуються у мінімальному розмірі. Для них додаткові перерахунки зроблять з 1 липня.

Перерахунок Пенсійний фонд України здійснив автоматично на підставі звітності роботодавців про страховий стаж та заробітну плату, набуті після 1 березня 2020 року. Йдеться про тих, кому пенсію було призначено або вже перераховано два роки тому — до 1 квітня 2020 року.

Розмір збільшення пенсії визначається кожному за пенсіонера індивідуально залежно від страхового стажу та зарплати, з якої розраховується пенсія.