Земляків на фронті відвідали з подарунками

Вже вдруге надав для волонтерської поїздки власний транс­порт Петро Колос із Кримок, за що активісти Народної ради та громадського формування «Оберіг» щиро йому вдячні. Подорож розпочалася з відвідин місця, де загинули 13 бійців батальйону Національної гвардії імені Ге­нерала Сергія Кульчицького, які їхали на ротацію. Тут тепер вста­новлено хрест. Боєць цього ба­тальйону, наш земляк Сергій Ко­валь, який також взяв участь цій у поїздці, згадує, як витягував за­гиблих побратимів з-під уламків розбитого вщент «Уралом» авто­буса. Боляче за смерті відданих патріотів! Біль і сум пронизав наші серця. Біля пам’ятного зна­ка ми залишили паску, крашанки і воду.

Вирушили згодом до села Покровське Артемівського району. За півгодини нас зустріли бійці-земляки з села Лозуватка Валерій Ковбаса і Роман Каплій. Передали хлопцям великодні подарунки, бійці поспішали на завдання. Далі — маршрут по небезпечній лінії розмежування. Сепаратисти підходять впри­тул і будь-якої хвилини можна потрапити в полон. Дісталися села Часів Яр, де зустріли зем­ляка із Товмача Віталія При­блуду, передали адресну допо­могу. У Константинівці відвідали Анатолія Марцевича з Кримок, який служить в 57-му ОМБР. З нетерпінням нас чекали у селі Архангельське, що біля Горлівки. Тут несе службу брат члена НР Віри Захарченко з Лозуватки — Олександр. Їхали далі польови­ми дорогами, на блок-постах нас зустрічали як невідомих у повній бойовій готовності, з автоматами. Але почувши «Слава Україні!», бійці, усміхнувшись, відповідали: «Героям слава!».

Потім потрапи­ли в колону гумдопомоги фонду Рината Ахметова... У Волновасі передали передачу Віктору Чайці з Василькова, шполянину Ігорю Кошовому. Далі була Сартана, де зосереджені бійці 17-ої Криворіжської танкової бригади. Там ми зустріли земляка з Топильної Олександра Бойка, який вже півроку перебуває на передовій...

Сонце сіло на спочин, надворі темрява, але ми торували далі шлях до Маріуполя — до шпо­лян Володимира Кульбачного та Олександра Сторчака. Затри­мались недовго, сфотографува­лися і поїхали знову, адже нас з нетерпінням чекав наш побратим, член ГФ «Оберіг» Олег Пахолко — боєць 79-ої аеромобільної бри­гади.

Повернувшись додому, ми хоче­мо висловити безмежну вдячність тим, хто нам допоміг в організації цієї поїздки: настоятелю хра­му Різдва Пресвятої Богородиці Української православної церкви Київського патріархату, отцю Ро­ману Саломатіну, ПП «НІК», керу­ючому Шполянським відділенням «Райффайзен банк Аваль» Ва­диму Логвінову, керівникам СТОВ «Агро-Шанс» Борису Фоменку, СТОВ «Першотравневе» Віктору Степовому, ПП Коваленко, всім благодійникам, які перераховують кошти на рахунок Товариства Чер­воного Хреста (скористалися кош­тами для 140 л пального та 500 грн. на придбання взуття), дякуємо шполянину Валерію Дранку, ко­лективу районної прокуратури, які виготовили 40 пасок, жителям сіл Лозуватка та Скотареве, учням Топильнянського НВК, Лебединсь­кого НВК №3. Нехай береже усіх вас Бог і нашу Україну!

Сергій КЕПША, голова ГФ «Оберіг».