«ЗОЛОТА ФАРБА» або зловживання процвітають і надалі

Нещодавно на адресу прокуратури Шполянського району та «Гарячу урядову лінію» надійшли звернення громадян щодо перевірки фактів зловживання посадовими особами Шполянської райдержадміністрації та районної ради під час проведення фінансових процедур. Підставою стали оприлюднені в Інтернет-просторі копії документів на придбання відділом освіти Шполянської райдержадміністрації фарби для проведення ремонтних робіт у навчальних закладах району. Згідно затвердженого кошторису на суму 99 тис. 460 грн., виділеної із районного бюджету на ці потреби (зазначу, що тендер на суму до 100 тис. не проводиться), у видатковій накладній зазначена вдвічі завищена ціна на фарбу, розчинник та водоемульсійку. Якщо сьогодні в будь-якому господарському магазині нашого району, області чи всієї України банка фарби об’ємом 2,8 кг коштує 70-75 грн., то у відділі освіти Шполянської райдержадміністрації вирішили знайти такого підприємця, який запропонував купити фарбу по ціні 122-150 грн. за таку ж банку. ФОП Нагірному, з яким начальник відділу освіти Павло Вербівський уклав угоду, перечислено вищевказану суму через державну казначейську службу. У накладній, зокрема, не вказується об’єм банок, по двом одиницям не співпадають цифри із затвердженим кошторисом (на червоно-коричневу фарбу для підлоги кошторисом заявлено 278 шт., у накладній вказано 200, потреба в водоемульсійній фарбі — 10 банок, придбали 50). Але наприкінці загальна сума збігається. Виникає питання до завжди прискіпливої державної казначейської служби: як могли не додивитись? А ще питання до розпорядника виділених з районного бюджету коштів: невже не є наявною корупційна схема відкату майже половини з тих 99406 тис. грн.? Якщо заглянути у таку ж накладну минулого року, то побачимо ціну на фарбу у 55 грн. За рік відбулася інфляція, ніхто не заперечує, але ж не на 100%!

У той самий час директори шкіл (зокрема, Журавка, Кримки) звернулися з листами до сільських голів, а ті, в свою чергу, — до місцевих орендарів земель, щоб вони купили додатково фарбу на ремонт школи, бо не вистачає. То виходить, що віддали гроші за вдвічі дорожчою ціною і купили фарби втричі менше від потреби. У минулому році фарби закупили понад 2000 одиниць, а цьогоріч — лише 600. То чи не є така робота посадової особи злочинною?

Коментарі з приводу:

Ірина БЕРЕЗА, перший заступник голови Шполянської райдержадміністрації: У процесі розгляду звернення громадян з даного приводу доручено фінансовій інспекції провести відповідну перевірку, а відділ освіти — надати пояснення. Результати проведеної перевірки й дадуть підстави для відповідного реагування.

Сергій КРАВЧЕНКО, прокурор району: На даний час винесено постанову прокуратури про проведення перевірки дій посадових осіб за додержанням і застосуванням законів. Направлена вимога в обласну фінансову інспекцію про залучення спеціаліста для розслідування і винесення рішення по даному факту. Про результати цієї роботи ми обов’язково поінформуємо громадськість. Вважаю, що винні не уникнуть належного покарання.

Віктор СЛЮСАР, голова Народної ради Шполянського району: Народна рада і громадськість нашого району докладе всіх зусиль, щоб тим, хто сподівався набити власні кишені з допомогою подібних оборудок, це не зійшло з рук. Ми триматимемо і надалі на контролі весь фінансовий потік державних коштів і коштів місцевих бюджетів, ці процеси відбуватимуться під пильним оком громади.

Підготувала Наталія СТОРЧАК