4 вересня в сесійній залі районної ради відбулось засідання Громадської ради при Шполянській райдержадміністрації, в якому взяв участь голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко. Члени ради обговорили питання вдосконалення механізму діяльності ради та прийняли ряд рекомендаційних рішень щодо тіснішої співпраці з райдержадміністрацією та реагування з боку її керівництва на порушені громадськістю проблеми. Окрім того, під час спілкування з керівником району питання торкалися багатьох суспільно-значимих існуючих в районі проблем, які є в районі і потребують нагального розгляду. Серед них — вимушене введення шестиденного навчального тижня в школах району в зв’язку з недофінансуванням галузі з державного бюджету.
Від імені батьків учнів шкіл міста член Громадської ради Віта Нечай ознайомила присутніх з їх зверненням до начальника відділу освіти, в якому йдеться про наступне. Сьогодні шкільна програма є дуже складною і діти перебувають під великим впливом інформаційного перевантаження, що відображається на їхньому психологічному стані. В результаті ймовірного виснаження в дітей можуть масово виникати проблеми зі здоров’ям. Цього допустити батьки ніяк не хочуть і прагнуть захистити права своїх дітей, адже відтепер в них не залишиться ні часу, ні сил на відвідування позашкільних навчальних закладів, заняття улюбленими захопленнями. Посилаючись на ряд мініс-терських нормативних актів, що регламентують санітарні правила для навчальних закладів країни, батьки вказують на порушення їх положень, оскільки встановлений нещодавно в школах району 6-дений навчальний тиждень містить не 23, а 30 годин уроків. У зверненні запитується, чи надавала при цьому дозвіл на це державна сан-епідеміологічна служба.
Зрозуміло, що при такій складній ситуації місцевій владі потрібно було шукати оптимальне рішення, щоб зекономити на енергоносіях. Тож побачили вихід у тому, щоб збільшити кількість днів під час канікул в холодну пору, але при цьому встановити більш ніж напружений режим навчання. Але батьки знову апелюють: а як бути з робочими місцями, адже дітей 6—9 річного віку ні на кого буде залишити і, виходить, доведеться звільнятися з роботи.
Озвучена проблема була взята до уваги головою рай-держадміністрації, який під час планувальної наради з керівни-ками структурних підрозділів рай-держадміністрації та інших органів виконавчої влади в районі доручив відповідальним виконавцям вивчити порушене громадськістю питання та випрацювати оптимальне рішення.
Володимир Миколайович при цьому зауважив, що попри надскладні рамки, в яких нині перебуває освітянська галузь, жодна школа в районі не реорганізована і не закрита, а крім того, висловив подяку сіль-госптоваровиробникам, батькам і всім небайдужим людям, які допомагали з ремонтом навчальних приміщень, упорядкуванням квіт-ників, шкільних майданчиків тощо.
Наталія СТОРЧАК.
11 вересня 2015, 05:49