“Ми знали, куди йдемо”, – керманич лебединців про перемогу в чемпіонаті

Після перемоги ФК "ЛНЗ" у фіналі чемпіонату України з футболу серед аматорів, головний тренер команди-переможця Юрій Бакалов дав інтерв'ю клубній пресслужбі.

- Юрію Михайловичу, ми вас вітаємо із цією перемогою і з тим, що вперше за 17 років в аматорському рівні команда зробила дубль: виграли й кубок, і чемпіонат. Які ваші враження і взагалі коментарі по матчу?

Ну, ви знаєте, сьогодні, напевно, багато говорити не буду, тому що дійсно зараз емоції переважають. Дуже складний був сезон. Багато було роботи проведено не лише футболістами, а й керівниками клубу. І це заслуга всього клубу "ЛНЗ". Про гру напевно говорити не варто. Ми виграли. Я вдячний команді суперників, дуже потужна, хороша команда. Я думаю, що якраз фінал напевно сьогодні сподобався всім. Але ми виграли, ми переможці, значить, все справедливо.

Фактично ви прийшли в команду минулого літа і зробили таку серйозну кадрову перебудову. З того складу, який ще рік-два тому грав, залишилося два-три футболісти - фактично нова команда. Але Ви зуміли з цією новою командою здобути і кубок, і чемпіонство.

Ми не просто так змінювали склад, це була політика клубу. Ми розуміли, що якщо ми рухаємося далі, то нам потрібна свіжа кров, свіжі ідеї. Ті футболісти були гарного рівня, я нічого не можу сказати поганого - хлопці гідні, молодці. Але у мене було своє бачення, керівництво мене повністю підтримало. Тому навіть більше скажу, напевно не тільки з минулого чи позаминулого років залишилося дві-три людини, з минулого року, яка закінчувала перший круг - більшої частини вже немає. Ми цілеспрямовано шукали варіанти для підсилення і плоди роботи видно. Це стосується не тільки футболістів чи мене, а всієї структури клубу "ЛНЗ".

- Виходить що на Другу лігу ми чекаємо зараз новин. Не виключено, що знову багато гравців піде з команди, прийдуть нові.

Ми знали, куди та як йдемо. Уже 25 липня стартує Чемпіонат новий у Другій лізі, тобто зрозуміло, що часу мало на підготовку. Ми зі змагань ідемо на змагання. Звичайно, ми завчасно готувалися до цього, ведуться конкретні переговори по підсиленню команди. Це буде на офіційному сайті, це не таємниця. Звичайно, якась група футболістів напевно нас покине. Не тому що вони погані, знову ж таки, ми рухаємося вперед і хлопці повинні до цього ставитися з розумінням. Ті футболісти, які прийдуть, на наш погляд, рівнем трохи вищі. Футболістів з Другої ліги ми нікого навіть не розглядали і не запрошували, ми відбирали рівень повище. У нас амбітні, високі цілі, я не буду їх багато озвучувати, поки у нас ціль одна - стартувати у Другій лізі. Потім будемо рухатися далі. Думаю, що ці всі ігри, і виграш аматорського кубка, і чемпіонство - показує, що ми йдемо правильним шляхом.

- Наскільки відомо, команда матиме зовсім мало часу на відпочинок, на початку липня ви вже й збираєтеся заново. Ви, до речі, в таких ситуаціях бували, що був досить маленький проміжок часу для відпочинку?

Бували ситуації й по гірше: в "Арсеналі" за два тижні до старту чемпіонату в мене взагалі не було ні одного футболіста. Звичайно, якийсь досвід є. Але, з усім тим, звичайно це важко. Тому сьогодні ми відіграли, завтра команду розпустимо до 5-го числа. 5-го ввечері збираємося, 6-го і 7-го у нас два дні медогляд, 7-го навіть ввечері, щоб не втрачати час, ми поїдемо на збір.

- Ви пам'ятаєте напевно, як ваша ж команда підкидала вас на руках у Лебедині після перемоги в кубку. І сьогодні те ж саме відбулося. Є якась різниця між цими підкиданнями після фіналу кубка і сьогодні?

Є звичайно. Сьогодні було видно і я відчував по собі, що це були підкидування більш впевнені. Тоді все ж таки, трохи "жидєнько", боявся, що підкинуть і не спіймають. Сьогодні я відчув, що я дійсно перебуваю у хороших чоловічих руках футболістів.