На Черкащині з’явиться крайова партія

Територіальним громадам на сьогодні не вистачає у владі людей, які справді знаються на проблемах селян і відстоюватимуть інтереси свого краю, а не столичні. Тож члени громади вирішили не чекати вирішення проблем згори, а об’єднуватися в окрему партію. Таке рішення прийняли учасники круглого столу, на якому були присутні представники сільського господарства, органів місцевого самоврядування, бізнесу, дер­жавного управління. Організатори заходу — ГО «Об’єднання територіальних громад «Черкаща­ни». За словами голови організації Олександра Коваленка, об’єднання за період роботи напрацю­вало низку звернень, які направили до правлячої верхівки. Проте жодне із них не врахували і не дали відповіді: «Без своїх представників у владі важко добитися того, щоб думку людей почули і врахува­ли», — говорить Олександр Коваленко.

Такої ж думки і заступник голови ГО «Об’єднання територіальних громад «Черкащани» Ростислав Супрунов: «Черкащина стоїть на порозі прове­дення адміністративно-територіальної реформи. Вона змінить життя багатьох людей, нагадаю, що в сільській місцевості проживає понад 540 тисяч гро­мадян. Але для того, щоб вирішити такі проблеми, як відсутність робочих місць на селі, віддаленість адміністративних послуг, відсутність транспортного сполучення, проблеми з медичним забезпеченням і так далі, ми повинні мати в руках інструмент вла­ди. Бо те, що ми робимо зараз — замало», — каже Ростислав Супрунов.

На думку голови села Ташлик Смілянського району Леоніда Шабратка, люди, які писали ці рефор­ми, абсолютно не знаються на селі: «Треба створю­вати робочі групи із професіоналів, щоб правильно напрацьовувати питання. Головний принцип при об’єднанні — співучасть і пропорційність. Щоб менші громади не залишилися ні з чим». Як гово­рить Леонід Михайлович, із реформою поспішати не треба, бо «можна наламати дров». Учасники зібрання наголосили на тому, що в усіх селах варто здійснювати профільну роботу із конкретними циф­рами і розрахунками. Бо поки що недоліків більше, аніж позитиву.

«Об’єднання територіальних громад — цечастина великого питання, яке називається децентралізація. На превеликий жаль, сьогодні говорять про децентралізацію, акцентуючи увагу на адміністративній і фінансовій складових, але ніхто не говорить про політичну складову, без якої децентралізації не відбудеться. Ні для кого не се­крет, що сьогодні потрапити до обласної, міської чи сільської ради можливо лише за приналежності до певної політичної сили. Проте я особисто не відчуваю симпатії до жодної партії, бо кожна з них так чи інакше причетна до тієї ситуації, яка нині склалася в нашій країні», — говорить Олег Васець­кий, засновник НВП «Урожай». Для того, аби по­вноправно господарювати на Черкащині, не чекати вирішення питань згори, лобіювати інтереси селян перед владою, учасники круглого столу зійшлися на тому, аби ініціювати створення крайової партії, до якої увійдуть лише місцеві успішні господарни­ки.

«Наше завдання — боротися, щоб зберегти життя в селі. Бо село — це наша духовність, куль­тура, традиції, наше життя. Селянам треба дати можливість формувати бюджет, щоб вони відчули себе господарями на своїй землі. А для цього мало лише проводити реформу, потрібно створи­ти дієвий робочий інструмент. І таким інструментом може бути створення політичної партії. Активні черкащани, патріоти своєї землі мають створити партію. Для того, щоб мати можливість формува­ти владу, захищати інтереси своєї громади. Вплив на владу дасть можливість змінити підходи до роз­витку, — зазначив Анатолій Семинога, народний депутат України кількох скликань, засновник «Агро- Рось» та «Агро-Рось-Інвест».

Із сайту «Вчасно» ГО «Об’єднання