Об’єднані любов’ю до пісні: ансамблю «Берегиня» – 55 років

Ось уже 55 років народний аматорський фольклорний ансамбль «Берегиня» дзвенить піснями.

Історія колективу почалася у 1965 році. Народний аматорський фольклорний ансамбль «Берегиня» КЗ «Центр культури та дозвілля» було створено з ініціативи колишнього голови колгоспу ім. «Жданова» Бориса Семеновича Шемета. Першим керівником цього колективу стала  Антоніна  Береговенко, Музичним керівником – Анатолій Миколайович Цицерошенко.

У колективі брали участь  переважно жінки  з рільничої ланки  місцевого колгоспу.  У свій час вони від щирого серця  дарували  вдячним глядачам  українські народні пісні.

Понад 20 років незмінним керівником колективу був Павло Петрович Поліщук. Колектив «Берегині», з часу свого заснування, завжди бере найактивнішу участь у  культурному обслуговуванні  жителів свого міста та приєднаних сіл  громади.

Виступаючи  на заводах, фабриках, фермерських  товариствах міста та села, ансамбль  завжди користується  великим успіхом  у  глядачів, отримуючи в нагороду   їхні щирі усмішки, оплески та квіти.  

У 1978 році постановою колегії Міністерства культури Української  РСР від 14   червня  1978 року  колектив  було удостоєно почесного  найменування «Народний самодіяльний».

     У січні 1999 році керівником колективу стала випускниця Канівського училища культури Лідія Степанівна Поліщук, акомпаніатором – Василь Якович Стась. За високу майстерність виконання народний аматорський ансамбль «Берегиня» неодноразово нагороджували Дипломами 1-го та 2-го ступенів, грамотами, подяками Черкаського управління культури та туризму.  Колектив є Лауреатом мистецтв України та нагороджений Дипломом секретаріату Президента України, почесним Дипломом передачі «ФОЛЬК-MUSIC», дипломом «Сорочинська ярмарка».  

Понад 30 років ансамбль «Берегиня» тісно співпрацює  з народним аматорським ансамблем українських народних інструментів «Вечорниці», керівник – Сергій Мельник.  

Колектив  ансамблю брав участь у мистецькому телевізійному    турнірі «Сонячні кларнети», «Надвечір’я», «Золоті ключі», за що був нагороджений Дипломами 1-го та 2-го ступеня. 

У 2009 році колектив виступав на всеукраїнському фестивалі мистецтв «Барвиста Україна», що проходив в «Епіцентрі України» м. Київ.

Колектив нагороджено Дипломом секретаріату Президента України.                  

У 2009 році ансамбль взяв участь у телевізійній передачі  «Фольк– мюзік», та став переможцем цієї програми за 2009 рік. 

У 2011 та 2012 роках учасники ансамблю «Берегиня»  були  учасниками Всеукраїнського фестивалю «Сорочинський  ярмарок». 

У 2015  взяв участь в обласному святі «З глибин народних»  присвячений 24-й  річниці Дня Незалежності. 

У 2016 – в обласному фольклорному святі автентичного та народного співу «Маріїні скарби»  м. Монастирище.

У 2017 став учасником обласного фольклорного свята народного та побутового танцю «Монастирищенські закаблуки» м. Монастирище.

У 2018 році колектив став переможцем у обласному конкурсі на премію Порфирія Демуцького.

У репертуарі  народного аматорського ансамблю українські народні пісні, пісні українських народних композиторів А. Пашкевича, А. Авдієвського, П. Демуцького ,О. Стадника, І. Сльоти, а також самодіяльних композиторів М. Вовка, М. Плашкевича та ін.

Уродовж 55 років керівниками колективу були: Антоніна Береговенко, Олександр Свердюк, Іван Яровий, Павло Поліщук, зараз керівником колективу є Лідія Поліщук.

Сьогодні творча біографія і успіхи колективу багаті на перемоги. Народний аматорський фольклорний ансамбль «Берегиня» – лауреати і дипломанти багатьох Всеукраїнських, обласних, районних свят, оглядів, конкурсів, фестивалів.

Наші «Берегині» – це жінки різного віку і професій, різних уподобань і поглядів, але об’єднані міцною, справжньою любов’ю до пісні. Гарні костюми, неперевершені голоси, унікальні українські пісні.

55 років цей високопрофесійний колектив дарує пісенне багатство нашого народу, є своєрідною фольклорною візитівкою нашої громади.

Свято пісні важко зупинити, адже вона повсякденно звучить у нашому житті. Дуже хочеться, щоб «Берегиня» і надалі дзвеніла піснями на всю Україну і прославляла наш Шполянський край!