Відомо, що в останні роки місцевим радам було нелегко виконувати свої функції через спустошену казну і неможливість державною казначейською службою з ряду причин здійснити оплату всіх платіжних доручень. Кошти проплачувались лише на захищені статті. А розрахунок з великим переліком господарських планів було відкладено на невизначений період. Після Революції Гідності колишніх державних керманичів змінили їх опоненти,відтоді Державну казначейську службу очолила Тетяна Слюз, яка у липні дала інтерв’ю з актуальних питань Інтернет-виданню «Економічна правда». За її словами, у квітні 2014 року на єдиному казначейському рахунку було 185 млн. грн. і 12 млрд. грн. платіжних доручень. До цієї суми входять поточні платежі, передбачені бюджетним розписом 2014 року, погашення кредиторської заборгованості, яка виникла у попередні бюджетні періоди. У цій же сумі — повернення коштів юридичним та фізичним особам з рахунків державної виконавчої служби, виконання судових рішень, у тому числі з відшкодування ПДВ, розміщення тимчасово вільних коштів на депозитні рахунки. За словами Тетяни Ярославівни, на 1 січня 2014 року Пенсійний фонд заборгував казначейству 49 млрд. грн., місцеві бюджети — більше 9 млрд. грн. Такі позики надаються і у 2014 році, але радує те, що Пенсійний фонд вже не нарощує боргів перед казначейством.
З 28 серпня нинішнього року почали надходити повідомлення про «розблокування» коштів казначейства, і голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко запевнив освітян під час обласної серпневої педагогічній конференції, що проплати здійснюються у повному обсязі.
Якими на даний час є казначейські справи у Шполянському районі, кореспондент газети «Шполяночка+» поцікавилася у начальника Державної казначейської служби у Шполянському районі Павла СЛЮСАРЯ:
— Справді, 28 серпня були проплачені всі наявні платежі району, у тому числі — погашення кредиторської заборгованості минулого бюджетного періоду. Слід зазначити, що згідно постанови Кабміну від 1 березня 2014 року №65 до цього дня погашення зареєстрованої в казначействі на 1 березня 2014 року кредиторської заборгованості за капітальними видатками здійснювалася в обсягах, встановлених за результатами контрольних заходів Державної фінансової інспекції. У серпні були прийняті відповідні зміни до цієї постанови.
Насьогодні вже закриті всі платежі по наданню допомоги безробітним, без затримок виплачені соціальні допомоги різних видів. За останній тиждень подано на оплату близько 1 млн. грн. за виконані роботи по ремонту доріг.
До цього дня пріоритетними видатками, визначеними постановою Кабміну №65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету», були захищені статті.
— Чи можна говорити про те, що відтепер місцеві бюджети можуть братися за відкладені на певний час господарські справи?
— Так. Але хочу звернути увагу розпорядників бюджетних коштів на те, щоб слідкували за внесенням змін до нормативних документів, що застосовуються в бюджетному процесі. Це пришвидшить здійснення розрахунків за отримання товару, послуг, виконані роботи.
Розумієте, не все залежить від казначейської служби.Робота відомства залежить від надходжень на Єдиний казначейський рахунок. Якщо надходження забезпечують виконання доходної частини Державного бюджету, то проблеми з проведенням видатків не буде. А серпень місяць є яскравим прикладом у підтвердженні сказаного.
Розмовляла Наталія ДАВИДЕНКО
Про освоєння коштів свідчать ямкові ремонти на вулицях району.