Патріарший намісник

Що відомо про главу Нової помісної церкви митрополита Епіфанія?

Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, а в миру Сергій Петрович Думенко, який був обраний главою Нової помісної української церкви, входить до найближчого оточення патріарха Філарета. Саме він є фактичною «десницею» Філарета — патріаршим намісником.

Епіфаній (Думенко) має 39 років. Народився 3 лютого 1979 року в селі Вовкове Одеської області.

Дитинство та шкільні роки пройшли в селі Стара Жадова Сторожинецького району Чернівецької області.

У 1996—2003 роках навчався у Київській духовній семінарії та Київській духовній академії.

 У 2006—2007 роках стажувався в Афінському національному університеті на Філософському факультеті в Греції.

 2012 року успішно захистив докторську дисертацію на тему «Вчення Православної Церкви про спасіння в контексті неперервності святоотцівського передання».

 Митрополит Епіфаній також у 2003—2005 роках був секретарем-референтом Рівненського єпархіального управління та особистого секретаря митрополита Рівненського і Острозького Даниїла, викладачем Рівненської духовної семінарії, а також обіймав посаду старшого помічника інспектора.

 Він також був редактором інтернет-проекту «Рівне Православне» офіційного сайту Рівненської єпархії та членом редколегії церковно-релігійної газети «Духовна нива» офіційного друкованого органу Рівненської єпархії.

 8 грудня 2005 року прийнятий до Національної спілки журналістів України.

 З нового навчального 2007 року прийнятий на посаду викладача Київської православної богословської академії, а також призначений завідувачем Кафедри філології цього навчального закладу.

З благословення патріарха Філарета 21 грудня 2007 року архієпископом Переяслав-Хмельницьким Димитрієм у Михайлівському Золотоверхому монастирі пострижений у чернецтво з іменем Епіфаній на честь святителя Епіфанія Кіпрського.

2008 року Епіфаній був рукоположений у сан ієродиякона, в сан ієромонаха і возведений у сан архімандрита патріархом Філаретом.

 Тоді ж був призначений намісником Свято-Михайлівського Видубицького чоловічого монастиря Києва, секретарем патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та врешті-решт керуючим справами Київської Патріархії.

 21 жовтня 2009 року Священним Синодом УПЦ КП обраний на єпископа Вишгородського, вікарія Київської єпархії.

 Рішенням Священного Синоду УПЦ КП від 27 липня 2010 року призначений ректором Київської православної богословської академії та керуючим Переяслав-Хмельницькою єпархією.

23 січня 2012 року Указом Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета возведений у сан архієпископа.

Рішенням Архієрейського собору УПЦ КП від 28 червня 2013 року возведений у сан митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського та призначений Патріаршим намісником з правами єпархіального архієрея.

Рішенням Священного Синоду УПЦ КП від 13 грудня 2017 року має титул митрополит Переяславський і Білоцерківський.

Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній — постійний член Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату.

Митрополит Епіфаній на Об'єднавчому соборі 15 грудня був обраний головою Єдиної помісної української церкви.