Письменницький десант побував у Шполянському ліцеї

     У Шполянському ліцеї №2 стають доброю традицією зустрічі учнів та педагогів школи з українськими письменниками. Минулої п'ятниці творчими здобутками ділилися члени Національної спілки письменників України Катерина Вербівська, Таміла Чупак, Іван Дубінін та Сергій Ткаченко.

    Ширшу тему для зацікавленої бесіди розгорнув місячник бібліотечної справи, — цьогоріч він проходить у школі за гаслом «Книга — за здоровий спосіб життя».

    Афористичністю художніх смислів, емоційною індивідуальною інтерпретацією митцям вдалося виповісти учням державні обрії української патріотики, морально-етичні цінності рідного народу, в тім — і осягнення українцями раціонального самодогляду. Про здоровий спосіб життя говорилось, справді, фахово. Іван Дубінін — авторитетний в Україні і за кордоном лікар-нарколог. Тютюнопаління, алкоголь, наркотики для адекватних, повносправних людей — табуйовані підходи і смисли. Очільниця обласної бібліотеки для дітей та юнацтва ім. Василя Симоненка Катерина Вербівська, — за спціальними напрацюваннями, — фітознавчиня, енциклопедистка національних страв, психолог. А Таміла Чупак,  директорка наукового відділу Кам'янського історико-культурного заповідника Пушкіна й Чайковського, — крім написання музики, поезії, прози, устаткувала збірник народних рецептур з апітерапії, вона роками нотувала від земляків мудрі настанови щодо оздоровлення та лікування медом і продуктами бджільництва. Про важливість прибереження повсякчасної душевної рівноваги, а в цім разі тренованої відпірности психологічного стану супріч руйнівних стресових ситуацій говорив Сергій Ткаченко. Він наголосив на феноменальних можливостях і властивостях спорту в зміцненні характерів та організмів спортовців.

   В цілому ж під час зустрічі одне смислове наповнення логічно переходило в інше і композиційно творчий захід подарував учнівській молоді, крім згаданих, окреслених тематичним девізом, змістових моментів, стверджую в певній надії,  глибокі враження від авторських талантів письменників.

Стас ГАРВАТ