Шполянин став Представником омбудсмена

Відомий український правозахисник, родом із Шполи, Андрій Мамалига зайняв посаду Представника Уповноваженого ВРУ з прав людини. Нагадаємо, що 15 березня парламент обрав на чергову каденцію нового омбудсмена — Людмилу Денісову.

Як повідомляє сам Андрій Мамалига, він працює нині за дуже щільним графіком. Так, 16 квітня він зустрівся з переселенцями з тимчасово окупованих територій, що мешкають у Києві. Цього дня відбувся напад невідомих озброєних людей, з метою виселення мешканців будинку. В результаті нападу двоє переселенців отримали поранення. Одного з них було госпіталізовано з трьома вогнепальними пораненнями, одне з яких — в голову. Серед мешканців будинку також були малолітні діти.

«На жаль, переселенці з зони АТО та Криму залишаються найвразливішими верстами населення в Україні, через це їх права постійно та системно порушуються не лише з боку злочинців, але і з боку представників органів влади», — зазначив Мамалига.

Представник Уповноваженого Андрій Мамалига просить негайно втрутитися в ситуацію Генерального Прокурора України з вимогою відкрити кримінальне провадження за вказаними фактами.

Лариса БАЧИНСЬКА