Споживання електроенергії на Черкащині в 2022 році зменшилося на 14% в порівнянні з 2021 роком. А в порівнянні з обсягами врахованими у структурі тарифів виявився нижчим на 18%. В результаті підприємство недоотримало значні кошти.
Про це з посиланням на пресслужба компанії повідомляє ЕнергоБізнес.
За результатами режимних вимірів споживання у середині лютого, коли регіон не обмежували в потужностях, показник зниження обсягів, порівнянно з зимою 2021-2022 рр. значно менший – 5%.
Нагадаємо, в Черкаській області за розпорядженням «Укренерго» було проведено режимні виміри погодинного активного електричного навантаження. Мета такого режимного дня – визначити, скільки електроенергії саме зараз споживає регіон за умови нормальної роботи енергосистеми. Отримані результати дозволять скоригувати обсяги лімітів для Черкаської області і забезпечити більш рівномірний розподіл наявної в системі потужності по регіонах, а також сформувати актуальні графіки обмежень та відключень.
Як з’ясувалося за результатами вимірів, Черкащина за добу спожила близько 507 мВт електроенергії. Для порівняння у грудні 2021 року цей показник сягав 528 мВт. Зменшення споживання за даним виміром склало близько 5%.
«Дана цифра, враховуючи умови воєного стану, є дуже непоганим показником. І свідчить про більш-менш нормальну роботу економіки регіону - за умови, якщо споживання електроенергії не буде обмежуватися», - вважає Голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук.
Проте якщо брати до уваги підсумки 2022 року загалом, коли в 4 кварталі існували ліміти на споживання, ситуація менш оптимістична. Так, корисний відпуск у 2022 році зменшився на 14%, в порівнянні з 2021 роком. Але особливу тривогу викликає те, що у 2022 році за рахунок зменшення фактичного обсягу розподілу в порівнянні з обсягами, передбаченими у структурі тарифів на 18%, Товариство недоотримало значні кошти.
«Регулятор, при перегляді тарифів на послуги з розподілу на наступний етап, що повинен відбутися вже в березні цього року, має встановити реальні тарифи, з урахуванням затвердженої структури на 2023 рік», - вважає фінансовий директор «Черкасиобленерго» Наталя Омельчук. За її словами витримати 2022 рік в нормальному робочому режимі, забезпечивши виконання всіх необхідних ремонтних робіт компанії вдалося за рахунок накопичених раніше резервів товаро-матеріальних ресурсів.
«Але резерви мають межі. На жаль, при формуванні структури тарифів на 2023 рік Регулятором не були враховані реальні індекси цін виробників», - зазначила Омельчук.
Так, вона навела данні, що в структурі тарифу на розподіл електроенергії індекс цін виробників закладений на рівні 6%, тоді як за прогнозом, закладеним у державний бюджет індекс склав 30%.