У липні розпочнуть розсилати повістки поштою

Уряд затвердив нові правила проведення призову військовозобов'язаних громадян, які зокрема встановлюють порядок вручення повісток. З 18 липня їх розпочнуть розсилати поштою. На цей час має минути 60 днів, що даються на оновлення даних.

Відтепер повістка вважатиметься врученою навіть якщо пошта не знайде адресата за місцем проживання або в разі відеофіксації відмови військовозобов'язаного розмовляти з представниками ТЦК. Постанову Кабміну від 16 травня 2024 року. №560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період" опубліковано на урядовому порталі напередодні набуття чинності нового закону про мобілізацію.

Новий порядок вручення повісток передбачає, що крім особистого вручення повістки можна надсилати засобами поштового зв'язку.

У разі особистого вручення повістки належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до ТЦК вважається:

  • особистий підпис про отримання повістки;
  • відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом;
  • відеофіксація відмови від отримання повістки або відмови у спілкуванні з уповноваженою особою.

Повістки, відправлені поштою на адресу, вказану у військово-облікових даних, вважаються врученими за будь-яких умов. Дата вручення повістки визначається однією з відміток поштового оператора:

  • про отримання поштового відправлення адресатом;
  • про відмову отримати поштове відправлення;
  • про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання, повідомленою ТЦК під час уточнення своїх облікових даних.

Тобто, відповідно до пункту 41 Порядку проведення призову, повістка вважатиметься врученою, навіть якщо особу не зможуть знайти за місцем проживання ані представники ТЦК, ані поштовий оператор.

Джерело: ТСН

Коментарі