У Шполянському ТЦК розповіли про вмотивованість чоловіків та скільки жінок пішли служити в ЗСУ

Нещодавно відділення рекрутингу Звенигородського РТЦК повідомили про набір за контрактом. Журналісти "Шполяночки" дізналися наскільки нині вмотивовані чоловіки та скільки жінок від громади вступили до лав ЗСУ.

Про це журналістам "Шполяночка+" розповів начальник відділення рекрутингу та комплектування при першому відділі Звенигородського РТЦК та СП майор Анатолій Бойко.

За словами Анатолія Бойка, в цей час мотивація порівняно з початком повномасштабної війни набагато гірша. Завдяки контракту в потенційного військового є право вибору.

"Набір на контрактну службу призупинили коли почалася мобілізація, після указу президента. Відновили у 2022 році. На початку збройної агресії люди більше були мотивовані, тому що відчували загрозу для кожного міста та українця. Тому і йшли краще. На даний час ситуація набагато гірша. Контрактна служба передбачає прийнята на військову службу мотивованих громадян, яка надає право вибору йти в ту частину, яку вона захоче. Тобто або ми їм пропонуємо, перелік частини до котрих можна потрапити, і вони беруть рекомендаційний лист там. В іншому варіанті, якщо хтось проходить службу із їх знайомих, і вони беруть собі рекомендаційний лист від тієї частини. До речі в нашій громаді, з його поновленням, почали виплачувати одноразову допомогу 20 тисяч гривень", - деталізує майор.

Анатолій Бойко розповів, що жінки від нашої громади підписали контракт та займають різні посади.

"Жінки були вмотивовані, тому зробили свій вибір. Працюють вони на різних посадах, від бойового медика до оператора БПЛА. Є лише один нюанс. Жінка має змогу піти тільки з рекомендаційним листом", - розповідає чоловік.

Він запевняє, що всі майбутні військові за контрактом проходять базову підготовку в навчальних центрах. Вона може бути базовою з послідовою фаховою.

"Є дві підготовки в навчальних центрах. Базова – це для тих, хто взагалі не служив, або служили досить давно, далі йде фахова. Базова підготовка передбачає навчання від чотирьох тижнів. Фахова також від місяця. Залежно від того, яка специфіка цього фаху", - каже майор.

В шполянській громаді не було ситуацій "насильного" підписання контракту. Анатолій Бойко розповів, що хоч це і вмотивовані люди, але завдяки навчальним центрам дається по максимуму психологічної та фізичної підготовки. Також більш детально розповів з приводу рекрутингових центрів, та їхні переваги.

"Зараз у нас Міністерство оборони робить рекрутингові центри. Але вони робляться на основі цивільних структур. Для того, щоб люди не боялися ТЦК. Ми розмістивши це оголошення тиждень тому, хочемо показати, що у нас теж є відділення рекрутингу, яке робить фактично ту саму роботу, що і роблять цивільні рекрутингові центри. Якщо людина не змогла для себе нічого підібрати чи потребує часу для прийнята рішення, то вона має на це свій час. Під час підбору посади для проходження військової служби за контрактом ніхто її силою примушувати не буде. Також зараз є перелік вакансій, там є всі військові частини, які зараз набирають людей. Від нашого вищого штабу є вказівка, що заборонено змінювати людині посаду під час проходження базової підготовки в навчальному центрі, це дає гарантію громадянину, що він потрапить в ту частину, яка надала йому рекомендаційний лист", - каже чоловік.

Також, майор поділився своїми думками щодо війни та мобілізації.

"Не потрібно думати, що вийде відсидітися у своїх будинках, чи за кордоном і ніхто сюди не прийде. Ті, хто воює, вони закінчуються. Якщо ми не будемо поповнювати резерви й не будемо готуватися до війни, то рано чи пізно просто не буде кому і за що воювати. Тому чоловіки мають самі задуматися, чи вони повинні захищати, чи вони готові здатися прямо зараз. Це жорстоко якоюсь мірою, але це наші реалії".

Коментарі