«Зброя судного дня» — сучасний український роман-трилер

ЛІТЕРАТУРНА ПОЛИЦЯ

У серпні, коли в Шполянській школі мистецтв проходила зустріч громадськості з письменником-земляком Михайлом Слабошпицьким, шполяни мали змогу придбати нову літературу, видану у 2016 році видавництвом «Ярославів Вал». Серед них багато хто звернув увагу на роман Юрія Щербака «Зброя судного дня». Твір насправді привертає увагу актуальністю і гостротою сюжету, котрий роз-повідає про сучасне і минуле українського буття, торкається найважливішого стратегічного завдання України забезпечити свою безпеку й оборону, наростити імунітет від зовнішніх агресорів.

Читача захоплює в першу чергу поєднання художнього містичного вимислу і сучасної дійсності, наукової думки, перенесення подій у різні виміри, що дозволяє розуміти філософію, світову політику і рольове місце України в ній. Ми дізнаємося багато цікавого: чому була знищена ядерна зброя в незалежній Україні, які причини впливали на рішення тодішньої влади, чого насправді потрібно прагнути, чи є у нас друзі на світовій арені. І головне — чи можливе нове нарощування ядерного арсеналу в сучасних умовах, враховуючи збройне зазіхання з боку Росії на українські території. Прочитавши книгу, впевнюєшся, що багато шаблонних висновків вмить розвіюються.

За словами Михайла Слабошпицького, «Зброя судного дня» — це еталон класичного політичного роману з усією його гостротою проблем сучасного світу й людини в суспільстві, яскравий зразок трилера, що має виняткову сюжетну напругу, інтригу та парадоксальність ситуації. Такого характеру роману в українській літературі ще не було. Книга спонукає задуматись над тим, що в інформаційній ері, коли ми маємо миттєвий доступ до знань, ми катастрофічно мало знаємо про те, що відбувається довкола. Про те, що має прямий вплив на долю всього світу та кожного з нас окремо.

Втім, повноцінне враження від роману можливе лише за умови ознайомлення зі змістом, тож не пожалкуйте часу для читання!

ДОВІДКА «ШПОЛЯНОЧКИ+».

Юрій Миколайович Щербак — український письменник, сценарист, публіцист, політик, діяч екологічного руху, дипломат, лікар-епідеміолог. Свою літературну діяльність почав у середині 1950-их років як активний член літературного об'єднання свого інституту. Перші його публікації — сатиричні «мальовані рецензії» пронизані духом руху «шестидесятників». З 1966 року — член Спілки письменників України, з 1971-го — Спілки кінематографістів України. Автор роману про проблеми трансплантації серця «Бар'єр несумісності», документального роману «Причини і наслідки» про боротьбу зі сказом, повістей, збірок новел, віршів і п'єс, а також ряду кіносценаріїв художніх, науково-публіцистичних, і документальних фільмів. Як публіцист здобув популярність своїми статтями про Чорнобильську трагедію, що публікувалися в українській і московській пресі. Перу Юрія Щербака належать також декілька фантастичних оповідань: «Допит», «Синтез», «Одіссея-2482» та ін.

Після розпаду СРСР і здобуття Україною незалежності він відійшов від літературної творчості й зайнявся політикою. У 1991 році оприлюднив заяву, в якій зазначив, що відтепер не займатиметься так званим «красним письменством». У 1998 році Український науковий інститут Гарвардського університету видав політико-публіцистичну книгу Юрія Щербака «Стратегічна роль України» англійською мовою, у 2003 році вийшла його публіцистична книга «Україна: виклик і вибір (Перспективи України в глобалізованому світі ХХ століття)». Відомими стали і наступні книги Юрія Щербака: «Україна в зоні турбулентності» (2010 рік), «Час смертохристів: Міражі 2077 року» (2011 рік), «Час Великої Гри. Фантоми 2079 року» (2012 рік), «Час тирана. Прозріння 2084 року» (2014 рік).

Ганна ШВЕЦЬ

«Шполяночка+»